ILE WAŻY ŚW. MIKOŁAJ – charytatywny konkurs dla szkół, przedszkoli, burs

W niedzielę, 8 grudnia 2019 r. ulicami Lublina przeszedł kolejny raz Orszak św. Mikołaja. Była to już szósta edycja tego wydarzenia, przypominającego, że prawdziwy Mikołaj to biskup z Miry słynący z dobroci serca wobec innych ludzi. Wydarzenia odpustowe, w które wpisuje się Orszak św. Mikołaja, rozpoczęły się 6 grudnia 2019 r. W tym dniu w parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie została odprawiona uroczysta Msza Święta z okazji 350-lecia powstania parafii pod przewodnictwem ks. abpa prof. Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego.

Finałem obchodów odpustowych był tradycyjnie przemarsz Orszaku św. Mikołaja w niedzielę 8 grudnia spod Trybunału Koronnego w Lublinie na Wzgórze Czwartek. Tam odbył się koncert kapeli folkowej „Czarne Bociany” z Kombinatu Danuty i Witolda Danielewiczów z Poniatowej. Wśród atrakcji było także doroczne ważenie biskupa z Miry, czyli finał charytatywnego konkursu dla szkół, przedszkoli i burs szkolnych „Ile waży św. Mikołaj”, którego organizatorem jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo.
Od końca października szkoły, przedszkola i bursy z całej Polski zbierały bilon w ramach konkursu. W sumie zaangażowało się 310 placówek edukacyjnych. Zebrany bilon posłużył do zwarzenia św. Mikołaja podczas tegorocznego Orszaku św. Mikołaja w Lublinie. I tym razem udało się przeważyć biskupa z Miry. Uczestnicy konkursu, którzy zebrali najwięcej bilonu otrzymają vouchery na produkty edukacyjne. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 17 stycznia 2020 r.

Uczestników wydarzenia odwiedził biskup Józef Wróbel, który udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa.
Orszak św. Mikołaja to wydarzenie służące odkłamywaniu postaci biskupa z Miry. Prawdziwy św. Mikołaj uczy nas dobroci i miłosierdzia wobec bliźniego.

Kategorie: Aktualności